Skirejser til Val Thorens i uge 9
Kompare sammenligner lige nu 696 skirejser til Val Thorens i uge 9 fra 9 danske rejsearrangører, blandt andre Skiberg, Ucpa og Skilink. Priserne hentes live, og listen er sorteret efter Kompare-score. Den mest almindelige længde er 7 dage, halvdelen koster mellem 12.000 og 22.500 kr. pr. person, og 79 % har liftkort med.





Udvalgte rejser
Résidence Le Sabot de Vénus
Val Thorens
Køkken
WiFi
Altan
Parkering
Centrum
200m
Lift
50m
Skibus
50m
Fahrenheit Seven Les Menuires
Val Thorens
4 stjernerBørnevenligt
Spa
WiFi
Bar
Sauna
Parkering
Centrum
200m
Butik
200m
Lift
200m
Piste
0m
Leje
200m
Skibus
200m
Résidence Tourotel
Rimeligt6,8snowtrex6,8Val Thorens
Rimeligt6,8snowtrex6,8WiFi
Kæledyr velkomne
Piste
50m
Le Fitz Roy, Val Thorens, a Beaumier hotel & spa
Val Thorens
5 stjernerSauna
Bar
Swimmingpool
Parkering
Spa
WiFi
Centrum
0m
Butik
150m
Lift
0m
Piste
0m
Leje
100m
Skibus
0m
Résidence Le Cheval Blanc
Rimeligt6,8snowtrex6,8Val Thorens
3 stjernerRimeligt6,8snowtrex6,8WiFi
Kæledyr velkomne
Bar
Parkering
Piste
50m
Residence 2300
Val Thorens
3 stjernerCentrum
200m
Butik
200m
Lift
200m
Piste
200m
Leje
200m
Skibus
200m
Résidence Olympic
Godt7,1snowtrex7,1Val Thorens
Godt7,1snowtrex7,1Kæledyr velkomne
WiFi
Piste
50m
Le Val Thorens, Val Thorens, a Beaumier hotel
Val Thorens
4 stjernerSauna
Bar
Swimmingpool
Børnevenligt
Spa
WiFi
Centrum
0m
Butik
75m
Lift
25m
Piste
25m
Leje
75m
Résidence Village Montana Val Thorens
Meget godt8,1snowtrex8,1Val Thorens
4 stjernerMeget godt8,1snowtrex8,1Bar
Kæledyr velkomne
Parkering
WiFi
Piste
50m
Hôtel Koh-I Nor by Les Etincelles
Val Thorens
5 stjernerSwimmingpool
Parkering
Bar
WiFi
Børnevenligt
Spa
Centrum
350m
Butik
350m
Lift
150m
Piste
0m
Leje
350m
Skibus
350m
Résidence Roche Blanche
Okay5,8snowtrex5,8Val Thorens
Okay5,8snowtrex5,8WiFi
Kæledyr velkomne
Piste
50m
Résidence Les Balcons de Val Thorens 4 étoiles & Spa
Val Thorens
4 stjernerSwimmingpool
Bar
Sauna
WiFi
Spa
Parkering
Centrum
500m
Butik
25m
Lift
300m
Piste
50m
Leje
300m
Skibus
300m
L'Eskival, Val Thorens
Meget godt8,0snowtrex8,0Val Thorens
Meget godt8,0snowtrex8,0Kæledyr velkomne
Piste
50m
Olympic
Val Thorens
4 stjernerOpvaskemaskine
Køkken
Ski-in/ski-out
UCPA center i Val Thorens
Val Thorens
Skiudstyr inkluderet
Kun voksne
Résidence Le Schuss - Val Thorens
Val Thorens
Elevator
WiFi
Kæledyr velkomne
Piste
100m
Résidence La Vanoise
Val Thorens
3 stjernerKøkken
WiFi
Opvaskemaskine
Résidence Le Chamois d'Or Val Thorens
Val Thorens
3 stjerner
Residence Les Olympiades (IH) - Grand Rue
Val Thorens
Parkering
Altan
Køkken
Centrum
0m
Lift
50m
Skibus
500m
Hôtel Altapura Val Thorens
Val Thorens
5 stjernerBørnevenligt
Spa
Swimmingpool
Bar
Parkering
WiFi
Centrum
900m
Butik
800m
Lift
50m
Piste
0m
Leje
0m
Skibus
0m
Betaling påvirker rækkefølgen. Kompare tjener penge, når du klikker videre til eller booker hos et rejsebureau, vi har en aftale med. Rejser fra rejsebureauer med en betalt aftale (kommission eller betaling pr. klik) vises før rejser fra rejsebureauer uden aftale. Hvor meget vi forventer at tjene, indgår desuden i den samlede vurdering - som udgangspunkt med omkring en femtedel af vægten - så et rejsebureau kan opnå en højere placering ved at betale mere.
Pris pr. uge
- Uge 48 130 rejser
- Uge 49 159 rejser
- Uge 50 187 rejser
- Uge 51 582 rejser
- Uge 52 719 rejser
- Uge 53 253 rejser
- Uge 1 433 rejser
- Uge 2 381 rejser
- Uge 3 403 rejser
- Uge 4 353 rejser
- Uge 5 255 rejser
- Uge 6 549 rejser
- Uge 7 313 rejser
- Uge 8 416 rejser
- Uge 9 fra 9.498 kr. · 696 rejser
- Uge 10 674 rejser
- Uge 11 163 rejser
- Uge 12 483 rejser
- Uge 13 677 rejser
- Uge 14 295 rejser
- Uge 15 310 rejser
- Uge 16 65 rejser
- Uge 17 210 rejser
Transport
Godt at vide om skirejser til Val Thorens i uge 9
Hvad koster en skirejse til Val Thorens i uge 9?
Halvdelen af rejserne koster mellem 12.000 og 22.500 kr. pr. person. Den billigste lige nu koster 4.749 kr. pr. person, med afrejse i uge 9.
Hvor mange dage varer rejserne?
Den mest almindelige længde er 7 dage (672 rejser). Der er rejser fra 3 til 9 dage.
Hvilken forplejning er der?
Mest almindeligt er uden pension (91 %), derefter halvpension (3 %) og helpension (3 %).
Er liftkortet med i prisen?
I 79 % af rejserne er liftkortet inkluderet (548 af 696).
Hvordan kommer man frem?
Rejserne fordeler sig sådan: kør selv (347 rejser), med fly fra København (178) og med bus (171).
Hvilke rejsearrangører sælger skirejser til Val Thorens i uge 9?
Kompare sammenligner 9 danske rejsearrangører her. Blandt dem er Skiberg, Ucpa, Skilink, Snowtrex, Skirejser og Thinggaard.
Denne side indeholder maskinlæsbare schema.org-data for 239 af 696 rejser.