Skirejser til La Plagne i uge 12
Kompare sammenligner lige nu 58 skirejser til La Plagne i uge 12 fra 4 danske rejsearrangører, blandt andre Ucpa og Snowtrex. Priserne hentes live, og listen er sorteret efter Kompare-score. Den mest almindelige længde er 7 dage, halvdelen koster mellem 5.500 og 11.500 kr. pr. person, og 100 % har liftkort med.





Udvalgte rejser
The UCPA La Plagne France
La Plagne
Kun voksne
Skiudstyr inkluderet
Résidence Agate
Meget godt8,4snowtrex8,4La Plagne
Meget godt8,4snowtrex8,4Parkering
Kæledyr velkomne
Elevator
WiFi
Piste
50m
Residence Mont Soleil
Meget godt8,5snowtrex8,5La Plagne
Meget godt8,5snowtrex8,5WiFi
Parkering
Kæledyr velkomne
Piste
50m
Résidence Callisto
Godt7,0snowtrex7,0La Plagne
Godt7,0snowtrex7,0Kæledyr velkomne
Elevator
Parkering
WiFi
Piste
50m
Pierre et Vacances Le Quartz
Godt7,7snowtrex7,7La Plagne
Godt7,7snowtrex7,7WiFi
Parkering
Kæledyr velkomne
Piste
50m
La Plagne Bellecôte Résidence 3000
La Plagne
Kæledyr velkomne
Elevator
WiFi
Parkering
Piste
50m
Residence Amethyste
La Plagne
Kæledyr velkomne
Parkering
Elevator
WiFi
Piste
50m
Résidence Les Plaisances
La Plagne
WiFi
Parkering
Piste
500m
Résidence Soldanelles Villages
La Plagne
Parkering
WiFi
Elevator
Résidence Andromède - Apartment - Ground Floor
Rimeligt6,5snowtrex6,5La Plagne
Rimeligt6,5snowtrex6,5WiFi
Elevator
Parkering
Kæledyr velkomne
Piste
50m
Résidence Carene
La Plagne
WiFi
Parkering
Kæledyr velkomne
Elevator
Piste
50m
Résidence Carroley
La Plagne
Parkering
WiFi
Kæledyr velkomne
Elevator
Pierre et Vacances Residence Les Constellations
Rimeligt6,7snowtrex6,7La Plagne
Rimeligt6,7snowtrex6,7Kæledyr velkomne
Parkering
WiFi
Piste
50m
Le Centaure - Terrésens - Hôtels et Résidences
La Plagne
Spa
Kæledyr velkomne
Swimmingpool
Parkering
Sauna
WiFi
Résidence Odalys Front de Neige
Meget godt8,1snowtrex8,1La Plagne
Meget godt8,1snowtrex8,1Kæledyr velkomne
Spa
WiFi
Parkering
Swimmingpool
Piste
50m
Chalet Hôtel Turquoise by Altitude Résidences
La Plagne
WiFi
Elevator
Kæledyr velkomne
Parkering
Piste
50m
Résidence premium Les Hauts Bois Pierre & Vacances
Godt7,2snowtrex7,2La Plagne
Godt7,2snowtrex7,2Swimmingpool
Spa
Sauna
WiFi
Kæledyr velkomne
Fitnesscenter
Piste
50m
Pierre & Vacances Residence Les Nereides
Godt7,5snowtrex7,5La Plagne
Godt7,5snowtrex7,5WiFi
Parkering
Kæledyr velkomne
Piste
50m
Le Snoroc - Terrésens - Hôtels & Résidences
Fremragende9,1snowtrex9,1La Plagne
Fremragende9,1snowtrex9,1Parkering
Bar
Swimmingpool
Sauna
Spa
WiFi
Piste
1000m
Le Diamant Des Neiges - Terrésens - Hôtels & Résidences
La Plagne
Parkering
Kæledyr velkomne
WiFi
Betaling påvirker rækkefølgen. Kompare tjener penge, når du klikker videre til eller booker hos et rejsebureau, vi har en aftale med. Rejser fra rejsebureauer med en betalt aftale (kommission eller betaling pr. klik) vises før rejser fra rejsebureauer uden aftale. Hvor meget vi forventer at tjene, indgår desuden i den samlede vurdering - som udgangspunkt med omkring en femtedel af vægten - så et rejsebureau kan opnå en højere placering ved at betale mere.
Pris pr. uge
- Uge 50 14 rejser
- Uge 51 128 rejser
- Uge 52 147 rejser
- Uge 53 81 rejser
- Uge 1 107 rejser
- Uge 2 147 rejser
- Uge 3 155 rejser
- Uge 4 172 rejser
- Uge 5 122 rejser
- Uge 6 53 rejser
- Uge 7 65 rejser
- Uge 8 60 rejser
- Uge 9 35 rejser
- Uge 10 73 rejser
- Uge 11 63 rejser
- Uge 12 fra 8.772 kr. · 58 rejser
- Uge 13 44 rejser
- Uge 14 48 rejser
- Uge 15 109 rejser
- Uge 16 118 rejser
Transport
Godt at vide om skirejser til La Plagne i uge 12
Hvad koster en skirejse til La Plagne i uge 12?
Halvdelen af rejserne koster mellem 5.500 og 11.500 kr. pr. person. Den billigste lige nu koster 4.386 kr. pr. person, med afrejse i uge 12.
Hvor mange dage varer rejserne?
Den mest almindelige længde er 7 dage (56 rejser). Der er rejser fra 3 til 7 dage.
Hvilken forplejning er der?
Mest almindeligt er uden pension (48 %), derefter helpension (38 %) og halvpension (14 %).
Er liftkortet med i prisen?
I 100 % af rejserne er liftkortet inkluderet (58 af 58).
Hvordan kommer man frem?
Rejserne fordeler sig sådan: kør selv (50 rejser) og med fly fra København (8).
Hvilke rejsearrangører sælger skirejser til La Plagne i uge 12?
Kompare sammenligner 4 danske rejsearrangører her. Blandt dem er Ucpa og Snowtrex.
Denne side indeholder maskinlæsbare schema.org-data for 25 af 58 rejser.