Charterrejser til Costa Brava i uge 6
Kompare sammenligner lige nu 7.080 charterrejser til Costa Brava i uge 6 fra én dansk rejsearrangør: Sembo. Priserne hentes live, og listen er sorteret efter Kompare-score. Den mest almindelige længde er 5 dage, og halvdelen koster mellem 4.000 og 8.000 kr. pr. person.





Udvalgte rejser
AQUA Hotel Promenade & Spa - Adults Recommended
Costa Brava
4 stjernerSwimmingpool
Strandadgang
Spa
WiFi
Bar
Aircondition
Strand
200m
Hotel Metropol
Costa Brava
4 stjernerStrandadgang
WiFi
Fitnesscenter
Swimmingpool
Bar
Aircondition
Strand
100m
Hotel htop Amatista
Costa Brava
4 stjernerSwimmingpool
Strandadgang
Aircondition
WiFi
Bar
Strand
200m
Hotel Miramar
Costa Brava
4 stjernerSauna
Bar
Fitnesscenter
Aircondition
Strandadgang
Swimmingpool
Strand
300m
Hotel Coma-ruga Platja
Costa Brava
3 stjernerParkering
Aircondition
Swimmingpool
Altan
Kæledyr velkomne
WiFi
Strand
100m
L'Azure Hotel
Costa Brava
5 stjernerFitnesscenter
Spa
Swimmingpool
Bar
Aircondition
WiFi
Strand
700m
Hotel htop Royal Star & SPA
Costa Brava
4 stjernerBar
Aircondition
Swimmingpool
Spa
Fitnesscenter
WiFi
Strand
800m
Marsol
Costa Brava
4 stjernerBar
Aircondition
Fitnesscenter
Spa
Kæledyr velkomne
Parkering
Strand
300m
Hotel htop Platja Park
Costa Brava
4 stjernerAircondition
WiFi
Bar
Swimmingpool
Fitnesscenter
Parkering
Strand
600m
Hotel Num
Costa Brava
4 stjernerStrandadgang
WiFi
Parkering
Swimmingpool
Fitnesscenter
Altan
Strand
300m
Estival Park Apartments
Costa Brava
4 stjernerBar
Tennisbane
Guitart Central Park Aqua Resort
Costa Brava
4 stjernerBørnevenligt
Bar
Altan
Aircondition
Parkering
Swimmingpool
Strand
600m
Hotel Eurosalou & Spa
Costa Brava
3 stjernerKæledyr velkomne
Swimmingpool
Fitnesscenter
Børnevenligt
WiFi
Bar
Strand
700m
Ibersol Spa Aqquaria
Costa Brava
3 stjernerFitnesscenter
Køkken
Altan
Parkering
Aircondition
Vaskefaciliteter
Strand
900m
Apolo Suites Rentalmar
Costa Brava
3 stjernerBar
Xon's Platja ApartHotel
Costa Brava
3 stjernerBar
Parkering
Swimmingpool
Fitnesscenter
Altan
WiFi
Strand
2700m
Hotel María Del Mar Lloret Costa Brava
Costa Brava
4 stjernerBar
Parkering
Aircondition
Fitnesscenter
Altan
Swimmingpool
Strand
500m
Ibersol Spa Aqquaria Suites
Costa Brava
3 stjernerVaskefaciliteter
Sauna
WiFi
Spa
Swimmingpool
Aircondition
Strand
800m
Eurohotel Diagonal Port
Costa Brava
4 stjernerAltan
Spa
WiFi
Bar
Swimmingpool
Aircondition
Strand
600m
Hotel Canadá
Costa Brava
3 stjernerBar
WiFi
Aircondition
Betaling påvirker rækkefølgen. Kompare tjener penge, når du klikker videre til eller booker hos et rejsebureau, vi har en aftale med. Rejser fra rejsebureauer med en betalt aftale (kommission eller betaling pr. klik) vises før rejser fra rejsebureauer uden aftale. Hvor meget vi forventer at tjene, indgår desuden i den samlede vurdering - som udgangspunkt med omkring en femtedel af vægten - så et rejsebureau kan opnå en højere placering ved at betale mere.
Pris pr. uge
- Uge 44 6.876 rejser
- Uge 45 6.410 rejser
- Uge 46 6.501 rejser
- Uge 47 6.443 rejser
- Uge 48 6.895 rejser
- Uge 49 7.167 rejser
- Uge 50 7.132 rejser
- Uge 51 7.143 rejser
- Uge 52 6.534 rejser
- Uge 53 5.463 rejser
- Uge 1 6.029 rejser
- Uge 2 6.121 rejser
- Uge 3 6.104 rejser
- Uge 4 5.952 rejser
- Uge 5 5.707 rejser
- Uge 6 fra 2.952 kr. · 7.080 rejser
- Uge 7 7.527 rejser
- Uge 8 6.119 rejser
- Uge 9 3.169 rejser
- Uge 13 170 rejser
- Uge 14 3.375 rejser
- Uge 15 5.685 rejser
- Uge 16 2.901 rejser
- Uge 17 42 rejser
- Uge 35 3.646 rejser
- Uge 36 18.778 rejser
- Uge 37 19.663 rejser
- Uge 38 19.326 rejser
- Uge 39 17.679 rejser
- Uge 40 3.531 rejser
Transport
Godt at vide om charterrejser til Costa Brava i uge 6
Hvad koster en charterrejse til Costa Brava i uge 6?
Halvdelen af rejserne koster mellem 4.000 og 8.000 kr. pr. person. Den billigste lige nu koster 1.476 kr. pr. person, med afrejse i uge 6.
Hvor mange dage varer rejserne?
Den mest almindelige længde er 5 dage (1.660 rejser). Der er rejser fra 5 til 15 dage.
Hvilken forplejning er der?
Mest almindeligt er morgenmad (41 %), derefter uden pension (39 %) og halvpension (14 %).
Hvilke rejsearrangører sælger charterrejser til Costa Brava i uge 6?
Kompare sammenligner én dansk rejsearrangør her. Det er Sembo.
Denne side indeholder maskinlæsbare schema.org-data for 250 af 7.080 rejser (loft: 250).